Спеціальні потреби

Афганський лідер відзначив «фундаментальний» характер партнерства з США


Ашраф Гані

Президент Афганістану Ашраф Гані в понеділок заявив, що партнерство Афганістану зі Сполученими Штатами має «фундаментальний» характер, і подякував США за те, що вони надали його країні «свободу і надію».

Почавши триденний візит до Вашингтона, новий президент Афганістану пообіцяв здобути перемогу над бойовиками Талібану, які намагаються повалити нещодавно сформований уряд, і конфлікт з якими триває вже більше 13 років.

«Тероризм - це загроза, це зло, - заявив Гані, вітаючи міністра оборони США Ештона Картера в Пентагоні. - Однак ми, народ Афганістану, готові щиро кинути виклик терору, заявивши: "Ні, ви ніколи не переможете нас. Ви не зможете підкорити нас собі. Ми все подолаємо. І в цьому наше партнерство з США носить фундаментальний характер, тому що ми станемо першою лінією оборони для свободи в усьому світі».

У вівторок Гані і глава виконавчої влади Афганістану Абдулла Абдулла зустрінуться з президентом США Бараком Обамою і віце-президентом Джозефом Байденом, а в середу Гані виступить з промовою на спільному засіданні обох палат Конгресу. У четвер афганські лідери вирушать у Нью-Йорк, щоб зустрітися з представниками ООН.

Одним із ключових питань на порядку денному афгансько-американських переговорів є темп виведення з Афганістану 9 8000 американських військовослужбовців, які консультують і навчають співробітників місцевих сил безпеки після відходу основного контингенту, який покинув країну в кінці минулого року.

Афганський лідер хоче уповільнити темпи скорочення американського контингенту, оскільки сили Кабула продовжують як і раніше щодня стикатися з нападами терористів.

Як заявив Гані перед від'їздом з Кабула, він розуміє, що темпи виведення військ - це «дуже складне внутрішньополітичне питання» для США. Президент Обама оголосив, що планує скоротити число військовослужбовців в Афганістані до 5 500 до кінця року, а до моменту закінчення його президентського терміну на початку 2017 їх стане ще менше.

Як повідомив минулого тижня прес-секретар Білого дому Джош Ернест, Обама проводить консультації зі своїми радниками з питань безпеки та командирами, щоб визначити найкращий спосіб регулювати темпи виведення військ і оптимальну послідовність закриття баз.

XS
SM
MD
LG