Спеціальні потреби

Глобальні фондові індекси коливаються у час непевності щодо кризи у Греції


Індекси на американському фінансовому ринку вранці піднялися приблизно на пів відсотка після різкого падіння у четвер.

Однак провідні фінансові індекси на біржах Європи коливаються у побоюванні, що боргова криза у Греції триватиме. Це своєю чергою викликає занепокоєння станом кволої глобальної економіки.

Показники на біржах у Лондоні, Парижі, Франкфурті зранку були на 1-2 відсотки нижче вчорашніх торгів, відреагувавши в такий спосіб на колосальний обвал на Волл-стріті.

На азійських ринках спостерігалась подібна ситуація. Індекс Нікеї в Токіо знизився наприкінці торгів до понад 3% - тобто до найнижчої позначки впродовж 2 місяців. А індекси на ринках в Сеулі і Сиднею в одному моменті впали аж на 2%.

Обвал на біржах Азії був відповіддю на різке падіння індексу Дау-Джонса у Нью-Йорку майже на 1000 пунктів під час торгів на біржі. Це був найбільший такий обвал від 1987 року.

Остаточно Дау-Джонс відзискав свої позиції і торги наприкінці для закінчилися на позначці 10 519 пунктів - тобто з втратою лише у 347 пунктів. Також спостерігалося різке падіння й інших провідних американських індексів.

Головну роль у спричиненні масового обвалу біржових індексів у четвер відіграла поточна боргова криза у Греції, що загрожує країні дефолтом. Утім, згідно з інформацією джерел на Нью-йоркській фондовій біржі до такого падіння могла спричинитись випадково допущені помилки - технічні, чи персональні.

Вартість валюти євро у четвер впала до найнижчого за останні 14 місяців рівня, а натомість ціни на золото підскочили з огляду на те, що інвестори намагались краще забезпечити свої гроші. Одночасно ціна на нафту різко впала очевидно з побоювань того, що грецька криза стримуватиме економічне піднесення і сповільнить попит на енергоносії.

Тим часом, країни Європи разом із Міжнародним валютним фондом схвалили пакет допомоги на суму в 145 мільярдів доларів для Греції, яка планує різке скорочення зарплат і значне зменшення державних витрат.

Такі жорсткі заходи спричинили хвилю протестів в Афінах, що викликає сумниви, чи допомогові зусилля для погашення грецької заборгованості із зовні будуть успішні.

XS
SM
MD
LG