Спеціальні потреби

В Україні триває політичне протистояння


Опоненти влади сьогодні (в понеділок) заблокували роботу більшості урядових структур. Опозиція озвучила свої вимоги – відставка Кабінету міністрів і дострокові вибори Верховної ради і президента. Про останні події в Києві повідомляють наші кореспонденти Оксана Лігостова і Руслан Дейниченко.

Ще вчора тут лилася кров. Нині – порожньо. Людей відтіснили з вулиці Банкової, подалі від адміністрації президента. Натомість опозиція почала безстрокове блокування всіх органів влади України.

Пікетами з самого ранку заблоковані адміністрація президента і Кабінет міністрів. Протестувальники не пустили чиновників на робочі місця. Столична адміністрація і будинок профспілок також під контролем опозиції. Тут організували харчування і відпочинок для учасників протестів. Блокування – нова тактика Євромайдану.

Говорить громадський активіст Єгор Соболєв:

«Влада почне сипатися, якщо вона не зможе збиратися. Влада – це тупа і слабка машина, яка трималася на корупції. Якщо вона не зможе працювати, вона дуже швидко завалиться. Вона вже дуже хитається».

Вийти з цієї політичної кризи можливо тільки через прийняття рішення про дострокові президентські і парламентські вибори.
Арсеній Яценюк
Щоб розхитати владу, активісти готові стояти до перемоги. Тим більше столиця напрочуд активно підтримала протест – кияни вишиковуються в черги – несуть гроші, харчі і теплі речі. Центр Києва – під контролем мітингарів. Лідери опозиції озвучили вимоги Євромайдану до влади:

Говорить Арсеній Яценюк:

«Вийти з цієї політичної кризи можливо тільки через прийняття рішення про дострокові президентські і парламентські вибори».

Або Рада, або президент мають негайно відправити у відставку уряд, каже опозиція. Хоча фракція регіоналів продовжує втрачати депутатів, провладні політики запевняють, що у парламенті голосів для цього недостатньо. Влада не демонструє готовності домовлятися і водночас намагається вбити клин між організаторами протестів.

Активіст студентського руху Станіслав Гришчишин:

«Студентство чудово розуміє, що зараз сила в єдності. Тому ми не будемо робити ніяких дій, не узгодивши їх із партіями і громадськими діячами».

І президент, і опозиція закликають один одного не вдаватися до силових сценаріїв. Принаймні у понеділок обидві сторони демонстрували, що поганий мир краще гарної війни.
XS
SM
MD
LG