Спеціальні потреби

Греція сподівається на нову допомогу


Греція сподівається на нову допомогу

Греція просить міжнародних донорів виділити їй додатково 85 мільярдів доларів допомоги. Кошти потрібні, щоб профінансувати діяльність уряду країни протягом наступних двох років. За інформацією Міністерства фінансів Греції, Європейський Союз та Міжнародний валютний фонд вже погодились надати кредитування.

Очікується, що остаточне рішення буде прийнято через кілька місяців, після опрацювання усіх деталей. Окрім додаткових грошей, Греція може отримати від ЄС та МВФ відстрочку на погашення попереднього кредиту у 158 мільярдів доларів, який був виділений їй минулого року.

Опинившись перед загрозою дефолту, торік, Греція змушена була звернутися по допомогу до міжнародної спільноти і запровадила кардинальні реформи у бюджетній сфері. Втім спад економіки та зменшення податкових надходжень знову привели країну на край фінансової кризи. Агенство «Стандарт енд Пурс» у понеділок в чергове понизило кредитний рейтинг Греції до найнижчого в Європі показника, прирівнявши його до рейтингу Білорусі.

Фінансові аналітики кажуть, що надання додаткової допомоги Греції – це добра новина, але лише в короткотерміновій перспективі. У довготривалій перспективі – це небезпечне свідчення того, що фінансові проблеми таких країн як Греція не вирішуються так швидко, як би хотілось. Деякі європейські країни, серед яких Німеччина та Фінляндія, обережно висловилися з приводу надання нового кредиту Греції. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що поки що рано приймати рішення, яка саме допомога потрібна цій країні.

XS
SM
MD
LG