Спеціальні потреби

Грецький парламент схвалив перший етап фінансових реформ


Поліція застосовує сльозогінний газ на вулиці Афін

Парламент Греції прийняв перший етап плану фінансових обмежень, метою яких є отримання міжнародної фінансової допомоги і уникнення дефолту. Законодавці підтримали план соціалістичного прем’єр-міністра Георгіоса Папандреу щодо збільшення податків, скорочення урядових витрат і приватизації частини державного майна.

У Греції вже другий день загального страйку, учасники якого виступають проти запропонованого нового етапу фінансових реформ. Коли законодавці обмірковували план прем’єр-міністра, перед будинком парламенту сталися нові сутички між поліцією і демонстрантами.

У четвер законодавці обмірковуватимуть подробиці плану економічних реформ. Існує також можливість, що деякі законодавці, які підтримали Папанреу у першому голосуванні, можуть змінити думку при обговоренні подробиць плану.

Представниця консервативної опозиції Елса Пападимітріу заявила парламенту, що вона, незважаючи на позицію своєї партії, голосуватиме за урядовий план економічних обмежень. Це лише збільшить шанси на прийняття плану.

Греція мусить прийняти план до четверга, щоб уникнути дефолту на позики і отримати черговий транш міжнародної допомоги на суму 17 мільярдів доларів із схваленої загальної суми 156 мільярдів доларів.

XS
SM
MD
LG