Спеціальні потреби

Лідери Європи вмовляють банки списати Греції щонайменше 243 мільярди боргу


За добу до наступного саміту, європейські лідери готують план виходу із кризи, зумовленої величезними боргами урядів.

Поступово вимальовуються обриси пакету реформ, утім попереду ще багато роботи. План закликає європейські банки пробачити мільярдні борги Греції та значно збільшити власні запаси готівки. Водночас, європейський фонд допомоги буде значно збільшено, щоб у майбутньому бути в стані ефективніше надавати допомогу країнам-боржникам.

Європейські лідери хочуть, щоб банки-кредитори Греції списали аж 60 відсотків коштів, які їм заборгували Афіни. Це втричі більше, ніж розмір на який банки погодились у липні, коли було погоджено вже другу за два роки дотацію для Греції. Станом на сьогодні, банки згодні на збитки на рівні 40 відсотків. Ймовірний компроміс на рівні 50-ти відсотків, означатиме, що банки зазнають втрат у 243 мільярди доларів.

Голови європейський урядів пообіцяли представити план вирішення боргових проблем до середи, коли відбудеться їх зустріч у Брюсселі. Зустріч у Бельгії стане вже другою за 4 дні.

Світові фінансові ринки останні тижні бурхливо реагували на повільні спроби урядовців врятувати Грецію від дефолту по міжнародних облігаціях. Європейські лідери також намагаються не дати кризі поширитись на Іспанію та Італію, що в свою чергу могло б призвести до глобальної економічної кризи.

Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що зволікання із прийняттям рішень є «критичним моментом» і закликав європейських лідерів «залишатись розсудливими та спокійними».

XS
SM
MD
LG