Спеціальні потреби

У Греції обіцяють відновити державне мовлення


Грецька влада пообіцяла повернути в ефір державного мовника ERT після того, як він був закритий з метою економії грошей. У вівторок було оголошено рішення про припинення ефірного мовлення ERT, а у середу зранку він вже припинив працювати. Це спричинило масові протести під стінами штаб-квартири телеканалу в Афінах, в яких взяли участь тисячі людей. Незважаючи на рішення звільнити 2 500 працівників телеканалу, журналісти продовжували працювати, виставляючи свої сюжети та програми в Інтернет.

Раніше уряд заявив, що ERT є джерелом величезної трати грошей та його закриття збереже платникам податків чималу суму. Греція намагається збалансувати свій бюджет, згідно з вимогами міжнародних кредиторів. Грецькі журналістські профспілки закликали страйкувати до тих пір, поки канал не відновить свою роботу.

Проти рішення прем`єр-міністра Антоніса Самараса закрити телеканал виступили його партнери по коаліції - соціалістична партія ПАСОК та Демократична ліва партія. Опозиційний лідер Алексіс Цирпас заявив, що він зустрінеться з президентом країни Каролосом Папульясом, аби висловити свій протест проти закриття державного мовника.
XS
SM
MD
LG