Спеціальні потреби

Греція готується оголосити про неспроможність віддати борг МВФ


Греки чекають на виплату пенсій

У Греції закриті банки. За всіма ознаками, країна офіційно оголосить дефолт – неспроможність віддати позику Міжнародному валютному фонду.

У час, коли економічне майбутнє дуже непевне, Міністерство фінансів повідомило, що воно відкриє приблизно 1000 відділень банків по всій країні, щоб дозволити пенсіонерам, багато з яких не мають карток до банкоматів, зняти з рахунків суму грошей для найнеобхідніших потреб протягом тижня.

Греція вирішила провести п’ятого липня всенаціональний референдум щодо нового раунду європейських заходів економічних обмежень, проти яких виступає прем’єр-міністр Алексіс Ципрас.

У понеділок Ципрас заявив, що він погодиться з результатами референдуму, але попередив, що його крайньо лівий уряд не зможе провести нових реформ. Європейські кредитори вимагають проведення в Греції реформ в заміну на фінансову допомогу на багато мільярдів доларів.

Коли Ципрас у понеділок виступав по телебаченню, вулицями Афін пройшли походом противники програми економічних обмежень. Тому збільшується можливість, що уряд офіційно оголосить про дефолт на виплату заборгованості Міжнародному валютному фонду. Дефолт міг би спричинити вихід Греції з єврозони, до якої належить 19 європейських країн.

XS
SM
MD
LG