Спеціальні потреби

В Україні розпочався «зелений тиждень»


В Україні розпочався «зелений тиждень»

Екологи-активісти запланували ряд заходів до Дня Землі, щоб змусити українців бути уважнішими до довкілля. Протягом тижня охочі зможуть відвідати музей «Чорнобиля» безкоштовно. А у суботу вільним буде вхід до Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка. Разом з цим влаштовуватимуть еко-виставки, майстер-класи, а також цілу національну кампанію «Зробимо Україну чистою!».

«Цього року ми вирішили торкнутися екологічної свідомості наших співгромадян через засоби мистецтва. Сподіваємось, що саме мова мистецтва не залишить нікого байдужим та створить простір для розвитку еко-культури», – каже менеджер проекту «День Землі-2011. Лісова казка», Анна Сорока.

Щоб одразу привернути увагу до проекту, організатори відкрили «Зелений тиждень» показом екологічної моди. Сучасні сукні і костюми з натуральних матеріалів та з етно-мотивами представила українська дизайнерка Олеся Теліженко, яка виступає за «екологічний» стиль життя.

Серед організаторів тижня і Посольство США в Україні, яке допомогло активістам грантами. Самі ж працівники посольства також планують долучитися до «зелених» заходів. Зокрема, своєю спільнотою приберуть у Києві декілька ділянок.

«Багатьом українцям не байдуже, що відбувається. Вони дійсно хочуть знати, що можна зробити. Мені здається, що кожний насамперед повинен спитати самого себе: «Що я можу зробити?». Економити енергію чи воду, або робити певний вибір як покупець», – говорить аташе з питань культури посольства США в Україні, Сьюзан Кліарі.

Завершать «Зелений тиждень» 17 квітня святкуванням Дня Землі у Маріїнському парку із залученням театральних колективів, які покажуть власну «Лісову казку». Організатори позиціонують фестиваль як захід із нульовими викидами парникових газів.

У суботу ж відбудеться всеукраїнське прибирання під гаслом – «Зробимо Україну чистою!». Усіх небайдужих запрошують вийти на вулиці, і «гуртом прибрати свій шматочок країни».

Офіційно День Землі святкується 22 квітня. Перша акція цього дня пройшла у 1970-му році у США. Успіх надихнув організаторів і з тих пір святкування стало регулярним. На хвилі громадської та політичної активності, пробудженої Днем Землі, у США було прийнято багато законів і актів, що стосуються охорони навколишнього середовища (наприклад, Акт про чисте повітря).

XS
SM
MD
LG