Спеціальні потреби

Мечеть поблизу місця веж-близнюків у Нью-Йорку?


План мусульманських американців Нью-Йорку звести мечеть поблизу, так званого, «нульового рівня», на якому до терактів 11 вересня 2001 року стояли вежі-близнюки, вже став «яблуком розбрату», а не ознакою примирення у боротьбі проти ісламського радикалізму.

Майже десятиліття пройшло з часу терористичних нападів у США, а громадськість і досі сперечається щодо того, а що саме повинно бути збудоване на «нульовому рівні» та навіть поруч. Усього два квартали звідти планується будівництво мусульманської мечеті. І це обурило багатьох людей. Джим Річез у тих терактах втратив сина.

«Нехай будують свою мечеть, але десь в іншому місці. Я не хочу, щоби вона стояла навпроти місця, де від рук 19 мусульманських терористів загинув мій син», - каже він.

Громада американських мусульман планує збудувати тут 15-ти поверхову будівлю, яка, за їхніми словами, буде служити культурним центром. Сьогодні на цьому місці залишається споруда, пошкоджена у 2001-му році - один з літаків зачепив її якраз перед тим як врізатися у Всесвітній Торговельний Центр. Американські мусульмани вже кілька місяців викорисовують цю будівлю для молитов по п`ятницях.

Дейзі Кан, яка очолює проект з будівнитцва каже, що центр буде відкритий для всіх прихожан і наголошує, що у терактах загинули і мусульмани. «Нам не знайти кращого місця, бо ця трагедія завдала шкоди усім нам», - зазначає вона.

Втім, чимало людей з цим категорично не погоджується. Одна жінка порівняла цю ідею з тим, якби у Перл Гарбор побудували японський культурний центр.

Тепер проект, покликаний колись об’єднати американські громади, натомість став для них яблуком розбрату.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG