Спеціальні потреби

Перукар-іммігрант у якого стрижуться також президенти


Вже майже півстоліття салон Дамбросіо, в дільниці Дюпонт Серкл у Вашингтоні, обслуговує клієнтів. У будь-який день тут можна побачити суддю Верховного Суду, посла чи рознощика піци, який прийшов підстригтися чи поголитись. Італійській іммігрант так багато зробив для столиці, що отримав нагороду від міста, яке називає своїм домом.

Дієго Дамбросіо тепло вітає кожного, хто до нього заходить: «Доброго дня, як ви? Радий вас бачити».

Чао – тільки так він прощається зі своїми клієнтами. Дамбросіо з Італії. Він відкрив свою перукарню на Дюпонт Серкл невдовзі після того, як іммігрував до Сполучених Штатів на початку шістдесятих. Він каже, що має тисячі постійних клієнтів, яких називає друзями:

«Так, тисячі, тисячі друзів. Вони стають моїми друзями, як тільки сідають у моє крісло».

А серед його клієнтів чимало представників столичної еліти, дипломати та іноземні посадовці. Стіни його салону завішані їх фотографіями, подарованими як символ довготривалої дружби.

«У мене тут все, весь мій світ тут. Всі ці люди, 135 послів, 26 президентів та прем’єр-міністрів отримали мої послуги», - хвалиться Дієго Дамбросіо.

І не лише президенти та прем’єр-міністри. Пересічні вашингтонці, як Стів Лівай, також тут підстригаються. Лівай, який живе за кілька кварталів від салону, приходить сюди кожної п’ятниці вже протягом 25 років.

«Окрім того, що Дієго робить гарну стрижку, його салон – це справжня організація зі своїми власними принципами. Прийти сюди в п’ятницю, підстригтися, поговорити з Дієго – це один з найкращих моментів мого тижня. Він чудова людина. Він доброзичливий, мудрий, просто чудове надбання для Вашингтона», - каже постійний клієнт Стів Лівай.

Крім того, Дамбросіо – чудовий сусід, каже Стів Гавула, який відкрив ресторан біля салону кілька років тому. Власники відтоді стали друзями і разом підтримують порядок біля себе.

«Ми прибираємо тротуари, садимо квіти. Ми вичистили задні двори від непотребу. Ми разом якось причепурили весь цей ріг, тепер тут зовсім інша атмосфера», - каже власник ресторану Стів Гавула.

Місцева влада нещодавно нагородила Дамбросіо за його зусилля по очищенню мікрорайону. Після 47 років служіння громаді цей провулок Дюпонту був названий іменем Дамбросіо.

Власник ресторану Стів Гавула каже: «Те, що вони назвали це місце провулком Дамбросіо – для нього це велика пошана. І він повністю на це заслуговує».

Дієго Дамбросіо також отримав численні нагороди і від італійського посольства за поширення італійської культури. Втім, пишається він дещо іншим – клієнтами, які повертаються за стрижкою.

«Якщо вам вдасться знайти роботу, яка вам до вподоби, ви ніколи не втомитесь і ніколи не постарієте», - каже власник перукарні.

Поки що планів піти на пенсію та залишити, за його словами, «найкращу у світі» роботу у Дамбросіо нема.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG