Спеціальні потреби

У США – друга хвиля надзвичайної спеки


Сполучені Штати переживають другу у цьому році хвилю надзвичайної спеки. У кількох містах знову побиті температурні рекорди. Зокрема, у Денвері – столиці гірського штату Колорадо, що знаходиться на висоті півтори тисячі метрів над рівнем моря, стовпчик термометра піднявся до 38 градусів, побивши рекорд 1971 року. У низинах США 40-градусною спекою вже давно нікого не здивуєш. Такі високі температури у Сполучених Штатах метеорологи пояснюють тим, що цього року холодний повітряний потік, який називається Джетстрім, проходить північніше, ніж раніше, що спричиняє одразу високу температуру та високу вологість повітря.

І спекотна температура впливає на повсякденне життя американців. У неділю в Нью-Йорку триатлоністи ледве закінчили змагання – 12 осіб було госпіталізовано.

У штаті Аризона непродумана ідея побігти босим за листоношею обернулася для місцевого пенсіонера опіком ступень другого ступеня.

У Бостоні години відвідування басейну продовжені, аби допомогти місцевим мешканцям пережити майже 40-градусну спеку.

Високі температури стають причиною зростання кількості пожеж – у Вашингтоні кількість викликів пожежної допомоги підскочила на 30 відсотків.

Найскладніше таку спеку переносити дітям, які займаються спортом. На них, кажуть спортивні медики, спека впливає більше, ніж на дорослих, зокрема тому, що їхня площа тіла є меншою. Отже тренери дитячих спортивних команд вдаються до надзвичайних заходів, зупиняючи гру кожні 20 хвилин, аби гравці попили води.

Обережність тренерів є реакцією не лише сьогоднішню спеку, але і на трагічні випадки у минулому. Починаючи з 2005 року вісімнадцять дітей-спортсменів загинуло від інцидентів, пов’язаних зі спекою. Провідний експерт з кинестетики Дуглас Стінсон з Університету штату Коннектикут пояснює це загостренням конкуренції між дитячими та юнацькими командами у США. Лише торік футбольний тренер Джейсон Стінсон був виправданий у вбивстві підлітка Макса Гілпіна. Тренер був звинувачений у тому, що піддав свого підопічного надмірному навантаженню під час спеки. Два тренери команди з американського футболу у штаті Коннектикут опинилися в суді за звинуваченням у тому, що вони не давали дітям пити при температурі 33 градуси. У результаті один спортсмен серйозно захворів.

Але гра, незважаючи на високу спеку та побоювання лікарів, триває. Ненсі Стівенс, тренер з хокею на траві Університету штату Коннектикут, не побоялася провести тренування, коли стовпчик термометра перетнув відзначку у сорок градусів за Цельсієм.

«Якщо ти справжній спортсмен, ти не хочеш залишити поле, – каже вона. – Треба важко працювати, але і розумно».

До особливих заходів вдаються і на іподромах, де скакових коней обливають холодною водою через кілька хвилин після закінчення скачок. У зв’язку зі спекою навіть харчування левів у зоопарку змінилося – до їхнього меню додалися льодяники.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG