Спеціальні потреби

Клінтон вважає, що США повинні активніше стримувати Росію


Демократичний кандидат у президенти Гіларі Клінтон вважає, що уряд США повинен «робити більше» у відповідь на російську анексію Криму та зусилля Москви з дестабілізації України.

Водночас Клінтон, колишній держсекретар і один з розробників політики «перезавантаження», від якої вже відмовилися, не запропонувала якоїсь конкретної програми з протидії російському президентові Володимиру Путіну, який, за її словами, поводиться «як цар».

«Я була і залишаюся переконана в тому, що нам потрібні узгоджені зусилля, щоб справді підвищити витрати для Росії і зокрема для Путіна. Думаю, ми зробили недостатньо, – заявила вона після виступу у вашингтонському Інституті Брукінгса. – Я належу до тієї категорії людей, які хочуть, щоб ми робили більше у відповідь на анексію Криму і продовження дестабілізації в Україні».

Росія захопила український Крим у березні 2014 року, відправивши туди війська і влаштувавши референдум, визнаний нелегітимним Сполученими Штатами і приблизно 100 іншими країнами.

США стверджують, що Росія відправляє в Східну Україну війська і зброю для підтримки сепаратистів у конфлікті, який забрав життя близько 8000 осіб.

«Ми не можемо більше обходити це питання навшпиньках. Ми всі хочемо, щоб ситуація змінилася, – сказала вона. – Ми всі хочемо, щоб Путін модернізував свою країну і розвернувся в бік Заходу замість того, щоб поводитися як цар, займатися залякуванням уздовж національних кордонів і проектувати російську міць у таких місцях, як Сирія та інші».

Ніхто з нинішніх кандидатів не має настільки великого досвіду у формуванні політики щодо Росії, як Клінтон, яка допомагала в запуску «перезавантаження» відносин з Москвою в перший президентський термін Обами.

За словами Клінтон, деякі досягнення відбулися в період, коли президентом Росії був Дмитро Медведєв. Серед них – договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) і активізація співпраці з питання про транзит американських озброєнь і бойової техніки в Афганістан. Проте з поверненням Путіна в Кремль ситуація змінилася, вважає Клінтон.

«Думаю, цілі Росії полягають у тому, щоб блокувати, протистояти і підривати американську міць де й коли це тільки можливо. Не думаю, що в цьому є щось дуже дивне », – сказала вона.

«Ми повинні знову повернутися до розмови про те, як нам обмежити, стримати, скувати російську агресію в Європі та за її межами, – сказала вона. – Спробувати зрозуміти, які найкращі інструменти для цього. І не втрачати з уваги Арктику, бо там теж у нас буде багато проблем ».

Виступ Клінтон збігся в часі з посиленням тривог Вашингтона з приводу військових намірів Росії в Сирії.

XS
SM
MD
LG