Спеціальні потреби

Хіросіма закликає світ відвідати місто через 71 рік після ядерного бомбардування


Японія відзначає 71 річницю ядерного бомбардування американцями Хіросіми, що призвело до закінчення Другої світової війни.

У церемонії поблизу епіцентру вибуху у суботу 6 серпня взяли участь близько 50 тисяч людей. Зараз на цьому місці зведений Парк миру.

Мер Хіросіми Кадзумі Мацуї закликав світових лідерів відвідати це місце, як це зробив президент США Барак Обама у травні цього року.

Мацуї повторив слова американського президента, що «подібні візити залишать слід реальності ядерного бомбардування у кожному серці».

Внаслідок бомбардування Хіросіми загинуло 140 тисяч людей – миттєво внаслідок вибуху чи згодом від радіаційного випромінення.

Іншу ядерну бомбу американські військові скинули через три дні на місто Нагасакі, де загинуло ще 70 тисяч мешканців.

Офіційний Вашингтон виправдовує ці бомбардування необхідністю пришвидшити кінець світової війни. Через шість днів після атаки на Нагасакі Японія склала зброю, що заклало кінець ІІ Світової війни.

Президент Барак Обама, коли відвідував місце бомбардування, заявив: «На нас лежить спільна відповідальність дивитися прямо у вічі історії. Ми повинні поставити собі питання про те, що може бути зроблено інакше, щоб уникнути подібних страждань у майбутньому».

Він також зазначив: «Ми повинні набратися мужності для того, щоб відійти від логіки страху і створити світ, вільний від ядерної зброї».

Обама став першим діючим президентом США, що відвідав Хіросіму. Він не вибачався за бомбардування, зазначивши, що не переглядав би рішення колишнього президента США Гаррі Трумана.

Дивіться також: У Пентагоні прокоментували виконання Будапештського меморандуму з боку США

XS
SM
MD
LG