Спеціальні потреби

Чому протести супроводжують 22-річчя британського повернення Гонконгу Китаєві?


Поліція у розбитому вікні урядової будівлі Гонконгу 1 липня 2019 р.

Відтоді як Велика Британія 1 липня 1997 року офіційно передала колишню колоніальну територію під управління Китаю, майже щороку ця дата супроводжується демонстраціями протесту.

Сьогодні, у понеділок, поліція застосувала проти натовпів кийки і перцеву рідину. Згідно з офіційними даними 25 людей зазнали поранень.

Причиною більшої напруженості цього року стало невдоволення законопроектом, який дозволяв би екстрадицію порушників закону з Гонконгу до інших провінцій Китаю.

Опоненти побоюються, що такий закон уріже автономні права мешканців Гонконгу, яким обіцяли самоврядування у складі Китаю.

До 2047 року щодо території діє “Базовий закон”, який називають міні-конституцією Гонконгу, за яким місцеві мешканці користуються громадянськими та політичними правами, яких не мають громадяни на решті території Китаю.

Гонконгці пишаються своїм правом на зібрання та свободу слова, а також незалежною системою судочинства.

Чимало людей побоюються, що обіцянка комуністичного уряду у Пекіні дотримуватися принципу “одна країна - дві системи” може бути зведена нанівець дуже швидко.

Протести у червні були такі масові, що губернатор території Карі Лам була вимушена назвати те, як законопроект був опрацьований, помилкою, а також відкласти його затвердження у місцевому законодавчому органі та просити пробачення.

Карі Лам пообіцяла бути більш відкритою та прислухатися до народу, але вона відмовилася скасувати законопроект і не захотіла зустрітися з представниками демонстрантів.

Один з учасників протестів Лео Вонґ сказав Голосу Америки, що люди у Гонконгу не довіряють місцевому уряду, який раніше обіцяв скасовувати непопулярні закони, але потім змінював думку.

“Я знаю, що дехто каже, що відкладення законопроекту - це те ж саме, що й відкликання… Але учасники протестів далі обурені, бо уряд за багато років не раз обманював людей”, - сказав Лео Вонґ.

Про Гокнонг

  • Населення - 7.2 млн.
  • Територія - 1,098 кв. км.
  • Офіційні мови - китайська (кантонський діалект), англійська
  • Валюта - гонконзький долар

Дивіться також: Життя як родео: в Києві відкрилася фотовиставка Майкла Блейзера

Життя як родео: в Києві відкрилася фотовиставка Майкла Блейзера. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG