Спеціальні потреби

Країни-донори збирають кошти на потреби жертв голоду в Африці


Дитина із симптомами недоїдання в Африканському Розі

У столиці Ефіопії Аддис-Абебі відбувається влаштована Африканським Союзом конференція донорів, метою якої є зібрати кошти на допомогу голодуючому населенню Африканського Рогу.

Серед перших глав держав, хто прибув на конференцію, були лідери Сомалі, Джибуті і Ефіопії. Присутнім був також колишній президент Гани Джеррі Роулінгс, який нині є посланником АС в Сомалі.

Як передбачається, на конференцію прибуде до 12 африканських лідерів. Первісно конференція була запланована на початок серпня, але її відстрочено з приводу, за словами офіційних осіб, проблем з плануванням.

Африканський Союз, до якого входять 54 держави, поки що обіцяв надати лише 500 тисяч доларів, і його піддають різкій критиці за повільну реакцію на кризу.

Минулого тижня високопоставлений службовець ООН заявив, що учасники конференції розраховують на те, що вдасться зібрати 600 мільйонів доларів. Однак ООН каже, що потрібно 2.5 мільярди доларів на боротьбу з голодом.

Раніше верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон закликала Африканський Союз та міжнародну спільноту, щоб вони, за її словами, виконали свій «моральний обов’язок» у боротьбі з посухою, найсерйознішою в Африканському Розі за останні 60 років.

XS
SM
MD
LG