Спеціальні потреби

Держдепартамент США схвалив продаж комплексів «Джавелін» Грузії


Це ще не означає, що угода про постачання вже укладена. Ідеться про потенційний продаж комплексів згідно із вимогою закону

Державний департамент США схвалив можливий продаж Грузії протитанкових ракетних комплексів Javelin та ракет до нього на суму 75 мільйонів доларів.

Про це 20 листопада повідомила Агенція зі співпраці в сфері безпеки Міністерства оборони США.

Уряд Грузії звернувся із запитом про купівлю 410 ракет Javelin і 72 пускових комплексів Javelin Command (CLU).

«Запропонований продаж сприятиме зовнішній політиці і національній безпеці Сполучених Штатів, поліпшуючи безпеку Грузії. Система Javelin надасть Грузії ширші можливості для задоволення своїх вимог національної оборони. Грузія не зазнає труднощів з освоєнням цієї системи в своїх збройних силах», – йдеться в повідомленні.

Це повідомлення не означає, що угода про постачання вже укладена. Ідеться про потенційний продаж комплексів згідно із вимогою закону.

Наприкінці минулого тижня в американських ЗМІ з’явилося повідомлення, що радники президента США з нацбезпеки презентують Дональду Трампу план фінансування та продажу Україні високотехнологічних оборонних озброєнь на суму 47 мільйонів доларів США для протидії російській агресії.

Цей план передбачає надання Україні, зокрема, переносних протитанкових комплексів «Джавелін». Вартість одного комплексу складає близько 126 тисяч доларів за пускову установку і 78 тисяч доларів за кожну ракету.

Дивіться також: На прикладі України ІREX розробив програму виявлення та нейтралізації фейкових новин

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG