Спеціальні потреби

ООН: 900 тисяч осіб щороку стають жертвами міжнародної торгівлі людьми


За підрахунками Організації Об’єднаних Націй, до 900 тисяч чоловіків, жінок та дітей щороку стають жертвами міжнародної торгівлі людьми. Більшість з них потрапляють у тенета організованих злочинців, довіряючи обіцянками високооплачуваної роботи закордоном. Натомість вони часто стають жертвами проституції чи інших видів примусової праці.

Сполучені Штати країна, куди злочинці нелегально переправляють тисячі людей з різних куточків світу. Але американці часто не розуміють масштабів цієї проблеми, вважає Джон Мортон – директор Імміграційної та митної поліції США, і тому не роблять достатньо щоб виправити ситуацію:

«Як тільки люди дізнаються, що насправді відбувається: що дітей примушують працювати у жахливих умовах, молодих дівчат і хлопців змушують до проституції, і таке інше, – то звичайно погоджуються, що з цим злом треба боротись».

В інформаційному відеоролику, створеному Держдепартаментом США говориться, що щороку у США нелегально переправляють до 17 тисяч людей, в основному жінок та дітей. Але Джон Мортон каже, що зупинити цей потік і покарати злочинців – дуже непроста справа:

«Навіть якщо нам вдається знайти жертву, треба зібрати доказову базу і переконати цю людину свідчити у суді. А потерпілі зазвичай бояться за своє життя і за життя своїх близьких».

Андреа Бертоне фахівець з питань протидії торгівлі людьми. Вона вважає, що дій лише імміграційної поліції замало:

«Нам треба покращити взаємодію з етнічними громадами у США, які часто залишаються закритими. Влада і правоохоронці не можуть ефективно втручатися у життя таких громад. Але чим більше ми будемо знати і розуміти як живуть такі закриті суспільства, тим легше нам буде знаходити та допомагати жертвам торгівлі людьми».

Інша вашингтонська правозахисна організація – Фонд справедливості, працює над тим, аби допомогти дівчатам та жінкам, яких примушують до проституції. Директор Андреа Павел каже, що її фонд розглядає більше тисячі справ щороку:

«Одна з найбільших проблем, яка стоїть перед нами, полягає в тому, що коли ми знаходимо дівчат, які стали жертвами торгівлі людьми, у нас дуже мало місць, куди ми можемо помістити цих надзвичайно, надзвичайно травмованих дітей».

За підрахунками американських посадовців, більшість жінок нелегально потрапляють у США із країн Східної Європи, Азії та Латинської Америки. Джон Мортон каже, що Імміграційна та митна поліція США працює з урядами країн цих регіонів, аби вже там боротися з організованими злочинцями:

«Ми тренуємо закордонні служби безпеки, щоб разом виявляти і знешкоджувати злочинні осередки, які займаються торгівлею людьми. Це транснаціональна проблема і до її вирішення потрібно підходити разом урядам різних країн».

Минулого року Імміграційна та митна поліція США розслідувала понад 600 справ, пов’язаних з торгівлею людьми і провела більше 300 арештів у цих справах. Це найбільша цифра за всю історію існування цього агентства.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG