Спеціальні потреби

Літак-колібрі розроблено на замовлення армії США


Метью Кіінон демонструє безпілотний літальний апарат- шпигун, який називає нано-колібрі.

Каліфорнійська компанія, яка створює безпілотні літаки-шпигуни для американських військових, днями представила крихітний літак-безпілотник, що виглядає як колібрі. Апарат є частиною нового покоління військових технологій, які можуть бути застосовані і в мирних цілях.

На розробку апарату, який називають нано-колібрі пішло кілька років. Це менша та більш маневрена версія безпілотників, які американські військові використовують в Іраку та Афганістані.

Компанія виробників безпілотних літальних апаратів AeroVironment розробляє та випробовує їх неподалік Лос-Анджелесу.

Літаки шпигуни відслідковують об’єкти та людей на землі лишаючись непомітними. Кожен апарат споряджений камерою та передавачем. Вони керуються дистанційно і літають завдяки руху крил, – каже менеджер проекту Метью Кіінон.

«Апарат може літати вперед та назад, повертатися та рухатися з боку в бік. Така рухливість – результат зміни форми та кривизни руху крил на дуже висковій швидкості», – каже Метью.

Крихітний безпілотник це поки що експериментальна модель. Замовником проекту виступила Агенція передових оборонних дослідницьких проектів США, яка поставила завдання розробити апарат, що копіював би щось, що існує в природі.

За словами Метью Кіінона задача була непростою та цікавою. Він розповідає, що з кожним новим досягненням, перед дослідниками відкривались ще більш захопливі перспективи.

Одночасно з розробкою найменших безпілотників, компанія AeroVironment випробовує один з найбільших у світі. Наприклад, гігантський безпілотний апарат, що носить ім’я «Глобальний оглядач» може літати у стратосфері.

«Апарат може літати протягом 7 днів без дозаправки на висоті майже 20 кілометрів, та нести апаратуру стеження або передавачі», – розповідає віце-президент AeroVironment Стівен Гітлін.

Речник AeroVironment каже, що безпілотні літаки можуть застосовуватись і в мирних цілях – для забезпечення громадської безпеки, в пошукових та рятувальних операціях, а нова нано-колібрі може літати в місця, які недоступні більшим апаратам.

XS
SM
MD
LG