Спеціальні потреби

Правозахисники склали антирейтинг порушників прав людини в Україні


Найбільшим порушником прав людини став народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак. Українська Гельсінська спілка з прав людини нагородила регіонала першою премією за «Найбрутальніше втручання у право на приватність» та «За найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини».

На думку правозахисників, Василь Грицак заслуговує цю нагороду за подання та лобіювання ухвалення законопроекту «Про єдиний державний демографічний реєстр».

«Небезпека законопроекту полягає у тому, що він грубо порушує гарантоване Конституцією України право особи на невтручання в особисте, сімейне життя», – пояснюють в Українській Гельсінській спілці з прав людини. Так, у документі пропонується створити єдину базу на всіх українців, де знаходитиметься різна інформація про кожну особу. У 2007 році Василь Грицак вже ставав лауреатом антирейтингу від правозахисників, і знову ж таки за спробу втрутитися у приватне життя українців.

Сам «переможець» не дуже зрадів такому визнанню. У коментарі телеканалу ТВі Василь Грицак назвав правозахисників, які вручили йому першу премію, «хворими, безмозкими людьми».

«Мені зателефонували й сказали, що хочуть вручити цю премію. Я сказав, що погоджуюсь тільки за однієї умови – якщо цю премію мені буде вручено в психіатричній лікарні – бо ви всі пацієнти цієї лікарні», – заявив Василь Грицак.

Крім Василя Грицака правозахисники відзначили Центральну виборчу комісію «за численні та брутальні порушення виборчих прав громадян», Харківську міську раду та Харківський окружний адміністративний суд «за грубе порушення права на свободу мирних зібрань», а також президента України Віктора Януковича та спікера українського парламенту Володимира Литвина «за зневагу до Конституції та законодавства України». Останніх нагородили за підписання Закону «Про засади державної мовної політики» та «Про здійснення державних закупівель».
Відкриваючи тиждень права, український омбудсмен Валерія Лутковська заявила, що найбільша проблема в Україні – незнання своїх прав та незнання своїх правових можливостей.

«Закон «Про здійснення державних закупівель» фактично вивів державні закупівлі з прозорої процедури, ввів режим ручного керування і створив ґрунт для корупції, шаленої корупції у розпорядженні державними коштами», – зазначив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко.

Разом з тим, у понеділок в Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права. По всій країні відбуватимуться майстер-класи провідних юристів, правові конкурси, надання безоплатних правових консультацій українцям. Відкриваючи тиждень права, український омбудсмен Валерія Лутковська заявила, що найбільша проблема в Україні – незнання своїх прав та незнання своїх правових можливостей. Такий висновок уповноважена парламентом з прав людини зробила, розглядаючи звернення громадян до омбудсмена.

«Головна проблема в нашій державі – це незнання своїх прав та незнання своїх правових можливостей, які є у громадян і які можна використовувати», – сказала Валерія Лутковська.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG