Спеціальні потреби

МВФ та Світовий банк не домовились про план порятунку економіки ЄС


Зустріч лідерів Міжнародного валютного фонду та Світового банку

Неспроможність Міжнародного валютного фонду і Світового банку прийняти конкретні рішення щодо розв’язання боргової кризи Європи викликала негативну реакцію інвесторів та фінансових аналітиків.

У понеділок ціни на світових фондових ринках коливалися. Так вартість нафти дещо зросла, оскільки інвестори сподівались, що вирішення питання боргу сприятиме розвитку економіки і підвищить попит на пальне. Аналітики прогнозують продовження нестабільності на фінансових ринках.

На початку зустрічей у Вашингтоні члени МВФ та Світового банку зобов'язалися працювати скоординовано у вирішенні проблеми європейського боргу. Однак після завершення нарад не було прийнято жодних конкретних заходів.

Міністр фінансів США Тимоті Ґайтнер закликав своїх європейських колег підтримати Європейський центральний банк у вирішенні грецької боргової кризи. Кредитори стурбовані тим, що Греція може не справитися із виплатою боргу і це зумовить кризу в інших європейських країнах.

Критики кажуть, що неспроможність лідерів домовитися про конкретні заходи, на які сподівалися інвестори, лише загострить кризу.

XS
SM
MD
LG