Спеціальні потреби

МВФ обіцяє надати Україні до 18 мільярдів доларів кредиту


Міжнародний валютний фонд повідомив про досягнгення домовленості щодо програми допомоги Україні і пообіцяв надати їй до 18 мільярдів доларів кредиту.

В обмін на фінансову допомогу, Україні необхідно запровадити жорсткі економічні реформи.

Голова місії МВФ Микола Георгієв повідомив, що сума фінансової підтримки з боку широкої міжнародної спільноти, доступ до якої відкриває програма МВФ, становить 27 мільярдів, що мають надійти впродовж наступних двох років. Частка допомоги з боку МВФ у цій сумі коливатиметься від 14 до 18 мільярдів доларів.

Точна сума буде визначена після обрахування всього обсягу допомоги з двосторонніх та багатосторонніх джерел, додав Георгієв.

Виконавча рада МВФ розгляне питання надання кредиту Україні у квітні, після того, як керівництво України затвердить пакет реформ.

Втім, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи у четвер у Верховній Раді заявив, що без реформ, яких вимагає МВФ, економіка країни може скоротитися цього року на 10%. Він заявив, що країна перебуває на межі «економічного та фінансового банкрутства».

Нові лідери України в середу оголосили про радикальне 50-відсоткове підвищення ціни на газ для населення з 1 травня, таким чином задовольнивши одну з непопулярних умов для отримання допомоги від МВФ, від чого відмовлявся колишній президент Віктор Янукович.

У заяві Білого дому прес-секретар Джей Карні привітав укладення угоди:

«МВФ стане центральною складовою пакету допомоги Україні в період проведення реформ, а також вільних і чесних виборів, які дозволять українському народу визначати майбутнє своєї країни, - йдеться в заяві Білого дому. - Ми разом з міжнародними партнерами, в тому числі Світовим банком і Європейським банком реконструкції та розвитку, працюємо над виділенням термінової допомоги на додаток до програми МВФ для полегшення економічних перетворень в Україні, особливо для найбільш вразливих верств населення».

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG