Спеціальні потреби

МВФ запевняє, що Україну не кине напризволяще


У МВФ прокоментували страхи, що їх гроші в Україні розкрадуть. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

У МВФ прокоментували страхи, що їх гроші в Україні розкрадуть. Відео

Незважаючи на війну та кредитні проблеми, Міжнародний валютний фонд не кине Україну напризволяще. Про це у Вашингтоні заявив перший заступник голови МВФ Дейвід Ліптон під час конференції, присвяченій Україні.

Нещодавно МВФ схвалив чотирирічну програму з фінансування України на загальну суму у 17,5 мільярдів доларів. Мета програми доволі проста: стабілізувати український фінансовий ринок, відновити ріст економіки та модернізувати країну, яка відстає від своїх західних сусідів.

Перший заступник Голови МВФ Дейвід Ліптон каже, що сьогодні для України відкривається вікно можливостей:

«На початку 2013 року я відвідав Київ, щоб закликати уряд до вирішення багатьох питань і попередив, що Україна сповзає до кризи. Якби дії були зроблені тоді, то Україну могла б оминути криза та дестабілізація, але тоді не було політичної волі. Тепер Україна має політичну волю, але й повинна боротися з повномасштабною економічною та фінансовою кризою. Вперше за довгий час вікно можливостей відкривається. Країна обрала лідерів, які демонструють відданість у виробленні економічної програми».

Дейвід Ліптон звернув увагу, що МВФ мав вісім програм з фінансової підтримки України. Деякі з них були успішними, а деякі – ні. Відповідаючи на запитання, чи не пропадуть гроші Фонду в Україні через корупцію, Дейвід Ліптон сказав:

«Боротьба з корупцією у країнах, які співпрацюють з МВФ, завжди буде проблемою. Ми не підтримуємо жодні прояви корупції під час здійснення програм Фонду. Знову таки, корупція це те, чого ми не можемо позбутися на 100%. Але дуже важливо, що цей уряд визнає існування проблеми та намагається щось з цим зробити: ухвалюється антикорупційні закони та створюють антикорупційні органи.

Екоконіст Інституту Пітерсона Андерс Аслунд переконаний, що нинішня програма МВФ значно краща за минулорічну з кількох причин:

«По-перше, програма зі зменшення дефіциту бюджету значно сильніша. По-друге, структурні реформи прописані значно краще, а це означає, що українська економіка отримає шанс на зростання. Ну, і по-третє, фінансування значно краще. Однак питання залишається відкритим, чи його достатньо».

За словами Дейвіда Ліптона, мета програми полягає в покритті потреби в зовнішньому фінансуванні України, яка оцінюються в 40 мільярдів доларів протягом наступних чотирьох років. Фінансування допоможе втричі збільшити валютні резерви України до 18 мільярдів доларів до кінця цього року.

У Вашингтоні вже лунають критичні зауваження щодо доцільності надання Україні грошей МВФ через нестабільну ситуацію. Однак, за словами Дейвіда Ліптона, відповідь може бути одна: Фонд допомагає своїм членам у кризі. Україна повинна рухатися шляхом реформ, а міжнародна спільнота їй допоможе.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG