Спеціальні потреби

Закон проти нелегалів у штаті Аризона викликає чималі протести


Коаліція правозахисних організацій подала справу у суд у Вашингтоні з метою не допустити до чинності спірного закону, який недавно схвалено у штаті Аризона. Закон передбачає, що поліція могтиме зупиняти і допитувати людей, якщо виникне підозріння, що вони перебувають у США незаконно. Закон, що має стати чинним цього літа, уже викликав протести в сусідній з Аризоною Каліфорнії та в інших штатах.

Проти нього виступив як президент США Барак Обама, так і президент Мексики Феліпе Кальдерон. А влада міста Лос-Анджелес, для прикладу, заборонила представникам урядових органів вести ділові справи з компаніями з Аризони.

Прийнятий у цьому штаті закон дозволяє поліції перевіряти імміграційний статус будь-якої людини. Він також вимагає, щоб усі іммігранти мали при собі відповідні документи.

Критики вважають, що закон сприяє расовій дискримінації. Одначе, прихильники вказують, що законом заборонено брати до уваги расову та етнічну приналежність запідозреної особи.

Опоненти, у свою чергу, кажуть, що нелегальні іммігранти важливі для економіки Сполучених Штатів.

Політичний аналітик Раул Інохоса з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вважає, що було б непрактично і негуманно депортувати півмільйона нелегалів, які живуть в Аризоні:

«За нашою оцінкою, депортація незаконних іммігрантів з Аризони призведе до втрати від 13 до 100 мільярдів доларів в економіці штату».

За висновком дослідників з Каліфорнійського університету, легалізація майже 12 мільйонів незаконних іммігрантів у США, призвела б до збільшення економіки країни на 100 мільярдів щороку.

У центрі для поденних робітників у Каліфорнії іммігранти кажуть, що опинилися у США у пошуках роботи і що вони занепокоєні законом в Аризоні. Іммігрант з Мексики підкреслив:

«Я шукав інформацію у випусках новин, в Інтернеті, в журналах. Як здається, все зводиться до того, чи людина за походженням іспаномовна».

У центрі для поденних робітників працює Хосе Веліс. Він каже, що багато іммігрантів роками живуть в Америці без документів:

«Вони не мають можливості розпочати процес отримання громадянства. Необхідно провести реформу, щоб їх можна було легалізувати».

Як прихильники, так і критики імміграційного закону в Аризоні кажуть, що проблему необхідно розв’язати на загальнонаціональному федеральному рівні, і що справою імміграційної реформи повинен зайнятися Конгрес.

XS
SM
MD
LG