Спеціальні потреби

Штат Аризона запроваджує жорсткі заходи проти незаконних іммігрантів


Президент Барак Обама піддав різкій критиці жорсткий новий імміграційний закон, підписаний у п’ятницю губернатором південно-західного штату Аризона.

Президент сказав, що закон, який – відповідно до законів штату – вважає злочином перебування у Сполучених Штатах незаконних іммігрантів, загрожує «підірванням основного поняття про справедливість», яке так високо цінять американці.

Серед іншого, новий закон вимагає від іммігрантів у штаті Аризона мати весь час при собі реєстраційні документи і вимагає від поліції ставити запитання особам, якщо є причина вірити, що вони незаконні іммігранти.

Губернатор Аризони Джен Брюер, яка підписала законопроект у п’ятницю, заявила, що він захищатиме громадян Аризони від посиленої злочинності в районах уздовж кордону з Мексикою.

Проте опоненти кажуть, що закон вестиме до характеристики людей за расовою ознакою, змушування поліцейських звертати увагу на осіб з приводу їх раси або етнічного походження.

Обама заявив, що він доручив своїй адміністрації вивчити, чи закон в Аризоні легальний. Він також сказав, що Сполучені Штати мусять запровадити імміграційну реформу на національному рівні, або залишити двері відкритими для того, що він назвав «безвідповідальністю інших» людей.

За приблизними оцінками Міністерства внутрішньої безпеки, у США перебуває щонайменше десять мільйонів нелегалів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG