Спеціальні потреби

Міжнародні організації засуджують вирок у справі Тимошенко


Міжнародні організації засуджують вирок у справі Тимошенко

Міжнародна спільнота швидко прореагувала на засудження Юлії Тимошенко. Проти вироку виступили як правозахисні організації, так і громади українців по всьому світу.

Правозахисна організація Міжнародна амністія одна з перших заявила про те, що Тимошенко повинна бути звільнена, а її вирок анульований.

Заступник директора програми по Європі та Центральній Азії Міжнародної амністії Джон Далхусен говорить про те, що такий суд є «кричущим прикладом відсутності правосуддя в Україні».

«Не питання – чи справедливим був суд над Тимошенко, суду взагалі не повинно було бути. Звинувачення проти неї не можуть вважатися справжніми карними звинуваченнями. Єдиним судом таким політичним рішенням мають бути кабінки для голосування, а не зала суду», – каже Джон Далхусен.

У міжнародній правозахисній організації впевнені, що окрім Тимошенко в Україні чимало несправедливих судів, внаслідок «корумпованої, неефективної системи, яка не спроможна гарантувати правосуддя для усіх людей, від багатих до бідних».

Не тільки Європа, але й Захід не схвалить засудження Юлії Тимошенко. Про це наголосив науковий директор недержавної дослідницької організації «Дім свободи» Кристофер Волкер. В інтерв’ю Радіо Свобода він заявив, що його організація вже давно повідомляла про те, що політика в Україні не відбувається відкрито та нормально.

«Засудження колишнього прем’єра-міністра України Юлії Тимошенко до семи років ув’язнення повинно викликати занепокоєння на Заході, тому що свідчить про завершення «відкритої» політики в Україні», – говорить Кристофер Вокер.

Засновник міжнародної антикорупційної організації Transparency International Петер Айґен заявив про небезпеку того, що правовою системою в Україні зловживають, щоб нападати на політичних опонентів. Петер Айґен також додав, що, на його думку, в діях Тимошенко щодо підписання газових угод кримінальних дій не було. А сама справа поширює недовіру до діючої влади як всередині держави, так і за кордоном, говорить Айґен.

«Якщо вони хочуть розвивати довіру, і якщо дійсно існує серйозне кримінальне обвинувачення, а я не бачу нічого поганого в тому, що була підписана погана угода з Росією…то їм треба було добре це пояснити на міжнародному рівні», – вважає Петер Айґен.

Своє обурення та осудження щодо вироку Тимошенко висловили ряд закордонних українських громад. Зокрема, Український конгресовий комітет Америки заявив, що суд був упередженим, а вирок демонструє вибірковість та політичні мотиви чинного режиму.

«Ми закликаємо уряд Сполучених Штатів обмежити видачу віз та заморозити активи чинного антидемократичного режиму, а також провести слухання в Конгресі щодо санкцій та майбутньої іноземної допомоги уряду України», – йдеться в заяві.

Cоюз українських організацій Австралії закликав австралійський уряд висловити сумнів та тривогу щодо процесу та вердикту в справі проти Тимошенко.

«Ми закликаємо вас долучитися до інших світових лідерів та міністрів закордонних справ у надсиланні до президента Януковича та його уряду сильного та недвозначного повідомлення про спротив», зазначається у листі до міністра закордонних справ Австралії Кевіна Радда.

XS
SM
MD
LG