Спеціальні потреби

Актуально

Інтерпол обрав президентом представника Південної Кореї, відхиливши кандидатуру Росії

Кім Йонґ Янґ, який був чільним віце-президентом Інтерполу, обраний президентом організації

Міжнародна організація Інтерпол, що координує деякі операції служб поліції 194 країн, обрала 21 листопада своїм новим президентом представника Південної Кореї Кім Йонґ Янґа.

Напередодні ключовим претендентом на керівну посаду називали представника Росії Олександра Прокопчука, але проти його обрання виступили у США, в Британії та в інших країнах, зокрема, в Україні.

У вівторок на підтримку південнокорейського кандидата висловився американський державний секретар Майк Помпео, закликавши до згуртування країн, “які поважають верховенство права, щоб обрати порядного лідера”.

Велика Британія теж дала зрозуміти, що не згодна була з призначенням росіянина, і британські представники далі наголошують на потребі реформ Інтерполу, щоб організацією не могли зловживати уряди окремих країн.

Критики російського кандидата вказували, що його призначення було б фактичним схваленням практики використання Кремлем Інтерполу для переслідування своїх опонентів, що закидають Москві.

“Росія постійно зловживає Інтерполом з метою зведення рахунків і залякування політичних опонентів, дисидентів та журналістів”, - заявили 19 листопада сенатори США Джейн Шагін, Роджер Вікер, Кріс Кунс і Марко Рубіо.

Народжений у США британський фінансист Білл Браудер, який ініціював схвалення у низці країн так званих “законів Магнітського” для покарання санкціями російських посадовців за порушення прав людини, наголошував, що Олександр Прокопчук кількаразово проштовхував через Інтерпол міжнародні ордери на його арешт.

Україна і Литва заявляли, що розглядають можливість припинення свого членства в Інтерполі через можливе очолення організації представником Росії.

Генерал майор російського міністерства внутрішніх справ Александр Прокопчук залишається одним з віце-президентів Інтерполу зі штаб-квартирою у Ліоні в Франції.

Прокопчук народився в Україні і українські ЗМІ звернули увагу на той факт, що його брат Ігор Прокопчук є одним з чільних українських дипломатів.

Дивіться також: Українська журналістка Анастасія Станко отримує престижну міжнародну премію

Українська журналістка Анастасія Станко отримує престижну міжнародну премію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG