Спеціальні потреби

Іран готовий відновити ядерні переговори у Туреччині


Міністр закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі.

Міністр закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі згадав про можливість відбуття нового раунду переговорів щодо іранської ядерної програми - цього разу у Туреччині.

Він сказав під час зустрічі з репортерами у Тегерані, що Іран є контакті з турецькими посадовцями та висловив сподівання на те, що незабаром буде вирішено питання щодо часу відбуття і порядку денного переговорів.

5 країн постійних членів ради Безпеки ООН і Німеччина – так звана «шістка» міжнародних посередників – намагаються відновити переговори у справі іранської ядерної програми, які знаходяться в застою вже понад рік.

Нещодавно Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Аштон від імені шести країн запропонувала провести триденну зустріч із іранськими посадовцями у Відні, починаючи від 15 листопада. Втім іранський уряд формально ніколи не висловив згоду щодо деталей проведення цієї зустрічі.

Сполучені Штати та інші західні країни звинувачують Іран у тому, що його ядерна програма спрямована на розробку ядерної зброї. Іран відкидає такі звинувачення і твердить, що ця програма лише для мирних цілей.

XS
SM
MD
LG