Спеціальні потреби

Тегеран: Іран має право обирати ядерних інспекторів


Голова ядерного агентства Ірану заявив, що кожна країна має право обирати інспекторів, що ведуть моніторинг її ядерних установок.

За повідомленням Інформаційного агентства ISNA, Алі Акбар Салегі заявив, що Іран відкинув кандидатури двох інспекторів, які в минулому передали неправдиві звіти Міжнародному агентству з атомної енергії.

МАГАТЕ заперечує це твердження, і у звіті з понеділка заявило, що «повторні» застереження Ірану перешкоджають у праці агентства.

МАГАТЕ також заявило, що протягом останніх двох років Іран відмовився дати відповідь про можливо невиявлену дотепер ядерну діяльність, включно з діями, пов’язаними з розробкою ядерного оснащення для ракет.

Представник Ірану при МАГАТЕ Алі Асгар Солтаніє заперечив звинувачення щодо селективної заборони і залякування інспекторів агентства, називаючи звіт «не збалансованим».

У Вашингтоні представник Білого дому заявив, що звіт МАГАТЕ викликає «занепокоєння» і є доказом, що Іран все ще намагається розвивати можливості виготовлення ядерної зброї.

XS
SM
MD
LG