Спеціальні потреби

Інспектори МАГАТЕ відвідали Іран


Заступник генерального директора МАГАТЕ Герман Некертс

Головний інспектор Міжнародного агентства з атомної енергії Герман Некертс заявив, що після триденних «інтенсивних переговорів «залишається ще багато праці» щодо іранської програми ядерної енергетики.

Некертс сказав у середу, що обидві сторони підкреслюють відданість справі полагодження «ще не врегульованих питань», і що інспектори планують ще одні відвідини Ірану в недалекому майбутньому.

Група із шістьох високопоставлених інспекторів МАГАТЕ мала зустріч з іранськими офіційними особами для обміркування запідозрення, що іранська програма збагачення урану має на меті виготовлення ядерної зброї. Іран твердить, що метою програми є лише продукція електроенергії.

У вівторок Іран схарактеризував переговори як «конструктивні». Іранські засоби масової інформації повідомили, що інспектори не відвідували будь-якого ядерного об’єкту, кажучи, що обмірковувались лише «технічні й юридичні питання».

Протягом останніх кількох тижнів Іран часто заявляв, що він готовий відновити переговори із впливовими державами світу, які було припинено понад рік тому.

Тимчасом американські законодавці запропонували посилити економічні санкції проти Ірану, які, за словами високопоставлених службовців розвідки, вже приносять результати.

XS
SM
MD
LG