Спеціальні потреби

До Ірану прибули експерти Міжнародного агентства з атомної енергії


Ядерні експерти Міжнародного агентства з атомної енергії прибули до Тегерана для зустрічей, які, вони надіються, сприятимуть розслідуванню спірної іранської ядерної програми.

Експерти МАГАТЕ ведуть переговори з іранськими посадовцями. Вони хочуть порушити справу того, що вони називають «загально достовірними» доказами іранських дослідів у галузі ядерної зброї.

Голова групи експертів Герман Некертс заявив у вівторок, що МАГАТЕ бажає «завершити остаточний підхід» для розв’язки неполагоджених питань ядерної програми Ірану. Він також повторив, що експерти ООН готові відвідати військовий об’єкт Парчин, якщо на це буде згода з боку іранського уряду.

Західні країни думають, що військова база Парчин, розташована на південний захід від Тегерана, пов’язана з можливою розробкою ядерної зброї. Проте Іран твердить, що це звичайний військовий об’єкт та що його ядерна програма виключно мирного призначення.

Візит експертів МАГАТЕ відбувається в час, коли міжнародні дипломати готуються до окремих переговорів з Тереганом щодо обмеження його ядерних амбіцій.
XS
SM
MD
LG