Спеціальні потреби

У Женеві продовжуються переговори щодо ядерної програми Ірану


Кетрін Ештон і Джавад Заріф у Женеві
Міжнародні перемовники з семи країн продовжують заходи, скеровані на укладення тимчасової угоди щодо приборкання ядерної програми Ірану в обмін на пом’якшення санкцій.

Речник верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки заявив, що перший раунд переговорів з міністром закордонних справ Ірану був «дуже вадливим».

Майкл Менн зробив таку заяву в ході другого дня переговорів представників Ірану та країн «шістки», які проходять у Женеві.

Речник Кетрін Ештон зазначив, що на ранковій сесії вона і Джавад Заріф почали опрацьовувати деталі угоди.

Ештон представляє групу шести світових держав, до складу якої входять США, Великобритаіня, Китай, Франція, Росія та Німеччина. Група закликає до укладення тимчасової угоди, яка передбачає припинення Іраном певної діяльності щодо збагачення урану в обмін на обмежене послаблення санкцій.

Раніше, заступник міністра закордонних справ Аббас Аракчі заявив, що Іран не має наміру призупинити збагачення урану в рамках будь-якої угоди. Він також зазначив, що серйозні переговори можуть відбутися тільки за умов відновлення довіри між обо сторонами.
XS
SM
MD
LG