Спеціальні потреби

ЄС: для запровадження в життя ядерної угоди з Іраном потрібно більше часу


Катрін Ештон і міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф
Європейський Союз заявив, що слід докласти більше зусиль перед тим, як провідні країни світу зможуть запровадити в життя тимчасову угоду з Іраном щодо його ядерної програми.

Представники країн п’ятірки (США, Великобританії, Франції, Китаю, Росії) і Німеччини та Ірану мали цього тижня наради протягом чотирьох днів у Відні для обміркування подробиць угоди, метою якої є обмежити ядерну програму Ірану в заміну на пом’якшення санкцій.

Верховний комісар ЄС з питань закордонної політики і політики безпеки Катрін Ештон назвала розмови «довгими і докладними». Проте вона додала, що потрібно зробити більше з приводу «складності» обговорюваних технічних питань. Вона не вдавалася у подробиці.

Згідно із заявою, тепер відбуватимуться наради в окремих столицях у сподіванні, що незабаром продовжуватимуться технічні розмови» про втілення угоди у конкретний план дій.

Досягнута 24 листопада угода розглядається як попередниця всеохопної угоди, що, серед іншого, намагатиметься порушити занепокоєння західних країн з приводу того, що Іран хоче виготовити ядерну зброю. Іран, очевидно, заперечує, що він планує це робити.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG