Спеціальні потреби

Резолюція МАГАТЕ щодо Ірану може з’явитись у п’ятницю


Резолюція МАГАТЕ щодо Ірану може з’явитись у п’ятницю

Генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано пропонує відправити спеціальну місію до Ірану, щоб визначити, чи мають ядерні дослідження, які ведуться у цій країні, «можливий військовий вимір».

Юкія Амано у четвер заявив, що на початку місяця відправив до представників Ірану письмове звернення із проханням дозволити проведення відповідної перевірки. Голова МАГАТЕ заявив, що сподівається, що дата проведення перевірки буде відома в найближчому майбутньому.

Про це він заявив на відкритті дводенної зустрічі 35-ти країн-членів МАГАТЕ у Відні. Це перша зустріч організації після озвученої минулого тижня заяви про те, що вона має «достовірні» докази того, що Тегеран має намір створити ядерну зброю.

Повідомляється, що учасники зустрічі близькі до формулювання резолюції щодо Ірану із вимогою відповісти на питання щодо його ядерної програми. Між тим поки що не йдеться про винесення питання Ірану на порядок денний Ради безпеки ООН.

Очікується, що рада МАГАТЕ ухвалить рішення до п’ятниці.

США та ряд європейських країн вимагають від МАГАТЕ жорсткішої позиції щодо ядерної програми Ірану. Втім Росія та Китай висловили скептицизм з приводу оприлюдненої минулого тижня доповіді МАГАТЕ. Так, російська сторона заявила, що доповідь не містить жодних нових даних.

Іран відкинув доповідь та продовжує заперечувати, що намагається створити ядерну зброю.

XS
SM
MD
LG