Спеціальні потреби

Іран готовий відновити зв’язки із США «без передумов»


Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі

Міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі заявив, що його країна готова нормалізувати відносини зі Сполученими Штатами, але лише «як рівний з рівним і без будь-яких передумов».

Заява міністра, яку передали державні засоби масової інформації, прямо не посилалася на санкції, накладені США з приводу спірної ядерної програми Ірану.

Іран і США не втримують дипломатичних відносин уже протягом понад 30 років, частково з приводу занепокоєння Сполучених Штатів щодо ядерної програми.

США та інші західні країни вважають, що Іран має намір виготовити ядерну зброю, але Тегеран твердить, що його ядерна програма мирного призначення.

Міністр Алі Акбар Салегі заявив також у п’ятницю, що Іран розраховує на врегулювання «непорозумінь із Саудівською Аравією. Напруженість між обома країнами збільшилася у березні після того, як іранські офіційні особи висловили спротив щодо рішення Саудівської Аравії надіслати свої війська до Бахрейну. Саудівські сили допомогли сунітським лідерам Бахрейну придушити протести шиїтської більшості населення країни.

XS
SM
MD
LG