Спеціальні потреби

Іран відклав каменування іранки, яку звинувачено у перелюбстві


Іранський уряд заявив, що жінка звинувачена у подружній зраді не буде страчена за цей злочин через каменування, але її очікує смертний вирок за причетність до вбивства чоловіка.

Іранське державне телебачення цитує слова речника Міністерства закордонних справ Ірану, який сказав, що смертне покарання Сакіне Могамадді Аштіані за перелюбство відкладено, але що їй і далі загрожує смерть за «співучасть у вбивстві».

Смертний вирок через каменування для Аштані викликав осуд міжнародної громадськості і правозахисних угруповань. Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що він вражений «варварським», за його висловом, вироком.

У 2006 році Аштіні визнано винною у зв’язках з двома чоловіками після смерті її чоловіка. Тоді вона отримала покарання 99 ударами батога. Кілька місяців опісля суд розглянув справу одного з двох чоловіків за звинуваченням про вбивство Аштані чоловіка. Суд також засудив цю жінку за «перелюбство у подружжі» і виніс їй вирок смерті через каменування. Аштані заперечує усі висунуті проти неї звинувачення.

Речник Міністерства закордонних справ Ірану заявив, що іноземні держави не повинні відносити справу засудженої на смерть іранки в категорію прав людини. Якщо звільняти «убивць» на підставі порушення ними прав людини – то тоді цим країнам, які критикують Іран, потрібно було б випустити із в’язниць усіх своїх злочинців, заявив іранський посадовець.

XS
SM
MD
LG