Спеціальні потреби

В Ірані судять американського журналіста


Джейсон Резаян

В Ірані розпочався судовий процес над обвинуваченим у шпигунстві журналістом американської газети The Washington Post Джейсоном Резаяном.

За повідомленням державного інформаційного агентства IRNA, слухання проходять за закритими дверима в Революційному суді, де зазвичай слухаються справи, пов'язані з національною безпекою.

Резаяна затримали у липні минулого року. Протягом кількох місяців його утримували під вартою у в’язниці Евін, позбавивши можливості зустрічі з адвокатом. Відтак, йому було дозволено лише раз зустрітися із захисником і звинувачено у шпигунстві та антиіранській пропаганді.

Брат Джейсона, Алі, каже, що той факт, що судовий розгляд проходить за закритими дверима, лише доводить, наскільки іранці бояться представити якісь докази, бо знають, що вони їх не мають і їм соромно.

Державний департамент і редакція газети The Washington Post неодноразово закликали владу Ірану звільнити Джейсона, вказуючи на його невинуватість.

Правозахисна організація «Комітет на захист журналістів» закликав Іран негайно звільнити Разаяна під заставу і надати представникам газети доступ до журналіста.

«Ми думаємо, що будь-який суд при розгляді цих обвинувачень на справедливих судових слуханнях одразу б виправдав Джейсона, і звільнив би його. Але до сьогодні весь процес був настільки непрозорим і явно несправедливим, що в нас є причини для побоювань,” – заявив редактор міжнародного відділу The Wahington Post.

У разі доведення провини журналістові Джейсону Резаяну загрожує 20 років ув’язнення.

XS
SM
MD
LG