Спеціальні потреби

‘Пропалий науковець’ знайшовся в пакистанському посольстві у Вашингтоні


‘Пропалий науковець’ знайшовся в пакистанському посольстві у Вашингтоні

Чоловік, про якого Іран каже, що це пропалий ядерний науковець, з’явився в секції іранських інтересів при посольстві Пакистану у Вашингтоні.

Представник Міністерства закордонних справ Пакистану Абдул Басіт заявив, що іранські офіційні особи роблять заходи щодо репатріації Шахрама Амірі до Ірану. Іранські державні ЗМІ повідомляють, що Амірі попросив, щоб його негайно відправлено до Тегерана.

Амірі, за професією ядерний фізик, віком у понад 30 років, пропав без сліду у червні 2009 року. Кілька місяців пізніше міністр закордонних справ Ірану Манучер Моттакі заявив, що слідчі отримали документи, які вказували, за його словами, на причетність США до зникнення науковця.

Сполучені Штати заперечили, що вони викрали Амірі. Минулого місяця в Інтернеті з’явилися відеозаписи, в яких ніби показано Амірі, який –в одному з них – сказав, що США викрали його, в іншому, що він утік американській розвідці, а в третьому – що він вільний, в безпечному місці і навчається у Сполучених Штатах.

У березні телеканал ABC News повідомив, що Амірі утік до Сполучених Штатів і помагав Центральному розвідувальному агентству в його зусиллях, скерованих проти ядерної програми Ірану.

XS
SM
MD
LG