Спеціальні потреби

Іран піддав критиці найновіші санкції з боку ЄС


Іран піддав критиці найновіші європейські санкції, метою яких є змусити його обмежити свою ядерну програму. Представник Міністерства закордонних справ Рамін Мегманпараст заявив у вівторок, що нові санкці, накладені Європейським Союзом, «нелюдяні» і що вони не матимуть впливу на іранські досліди в ядерній галузі.

Європейські санкції, які оголошено в понеділок, забороняють фінансові операції з іранськими банками, хіба що вони стосуються трансферу гуманітарних товарів та їх схвалено заздалегідь. Вони також включають жорсткіші обмеження на ділові відносини з Центральним банком Ірану, заборону на імпорт іранського природного газу, а також експорт до Ірану графіту і металів, що можуть бути використані у програмі виготовлення ядернрної зброї.

У заяві Європейського Союзу сказано, що санкції є відповіддю на те, що названо «кричущим порушенням» Тегераном міжнародних зобов’язань і відмову співпрацювати з Міжнародним агентством з атомної енергії.

Тегеран заперечує звинувачення з боку західних країн, що він намагається виготовити ядерну зброю під прикриттям цивільної енергетичної програми.
XS
SM
MD
LG