Спеціальні потреби

Іран: авіаносець США не повинен повертатися в Перську затоку


Навчання іранських ВМС в Ормузькій протоці

Іран заявив, що американський авіаносець не повинен повертатися в Перську затоку. Ця заява прозвучала через день після завершення іранських військово-морських навчань у стратегічній Ормузській протоці.


Головнокомандувач збройних сил аятола Салехі у вівторок 3 січня заявив, що Іран не буде повторювати свого попередження, але не став уточнювати, про який авіаносець йдеться.

Речниця 5-го флоту ВМС США, що базується в Бахрейні, минулого тижня повідомила, що авіаносець «Джон Стенніс» вийшов із затоки через Ормузську протоку. За її словами, це проходження було частиною звичайної, раніше запланованої операції.

Іран погрожував відповісти на санкції, у зв’язку з його ядерною програмою, блокуванням протоки, яка є важливим маршрутом експорту нафти з країн Перської затоки. ВМС США у відповідь заявили, що не допустять порушень руху суден у протоці.

У вівторок Франція закликала до жорсткіших санкцій проти Ірану. Париж, зокрема, зажадав заморожування активів іранського центробанку.

США вже ввели нові санкції, спрямовані проти центрального банку Ірану, які також можуть негативно позначитися на можливостях Тегерана продавати нафту на міжнародних ринках.

У понеділок з Ірану прийшли повідомлення, що курс національної валюти досяг рекордно низького рівня відносно долара США через два дні після того, як президент США Барак Обама підписав закон про санкції.
Цей крок є частиною спроб створити перешкоди Тегерану для фінансування його ядерної та ракетної програм.
США і ЄС переконані, що Іран веде секретні роботи зі створення ядерної зброї під прикриттям цивільної ядерної програми. Іран наполягає, що його ядерні устремління носять виключно мирний характер.

XS
SM
MD
LG