Спеціальні потреби

США не прийняли жодного рішення щодо їх майбутньої ролі в Іраку


Міністр оборони США Леон Панетта

Міністр оборони США Леон Панетта заявив, що адміністрація Обами поки не зробила жодного рішення щодо продовження терміну перебування американських військ в Іраку. Термін місії США завершується наприкінці цього року.

Міністр зробив таку заяву у вівторок після того, як ЗМІ, цитуючи високопоставлених військових представників США, повідомили, що Панетта схвалив план, згідно з яким близько 3 тисяч американських солдатів можуть залишитися в Іраку для участі в тренувальній місії.

У розмові з кореспондентами у Нью-Йорку Панетта сказав, що питання дальшої присутності американських військ вирішуватиметься на переговорах з іракськими лідерами.

Прес-секретар Білого дому Джей Карні сказав, що такі переговори тривають і, що досі Ірак не звернувся зі запитом щодо продовження терміну перебування в країні військових сил США. Він зазначив, що США далі діють, згідно з домовленістю про виведення з Іраку всіх американських військ до кінця цього року.

Сьогодні в Іраку перебуває близко 50 тисяч американських солдатів, у порівнянні з 2009 роком, коли в цій країні було розгорнуто 140 тисяч військовослужбовців США.

XS
SM
MD
LG