Спеціальні потреби

В Іраку відбуваються парламентські вибори


В Іраку відбувають вибори, перші з часу виведення звідти американських військ у 2011 році. Виборчі дільниці відкрито за умов посилених заходів безпеки. Громадяни обирають законодавців парламенту, в якому 328 місць.

Прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі кандидує на третій президентський термін. Він голосував у Багдаді та закликав іракців, щоб вони взяли масову участь у виборах. Проте вибори відбуваються в час найбільшої хвилі насильства від 2008 року.

Згідно з даними ООН і представників місцевих органів влади, торік в Іраку загинуло щонайменше 7800 цивільних, і 2600 людей протягом перших трьох місяців цього року.

Тимчасом в країні продовжуються бомбові атаки і перестрілки. Лише в понеділок і вівторок у результаті атак загинуло щонайменше 65 людей. Ніхто не взяв на себе відповідальності за ці атаки. В минулому за подібні атаки були звинувачені сунітські екстремісти. Їх метою, за всіма ознаками, є звести нанівець політичний процес.

Експерти кажуть, що виборці, як передбачається, голосуватимуть відповідно до релігійних і етнічних поділів і, як здається, жодна окрема партія не отримає більшості голосів.
XS
SM
MD
LG