Спеціальні потреби

Протистояння між курдами та іракцями може загрожувати миру в регіоні


Курди висловлюють підтримку референдуму про незалежність Курдистану

В Іраку, за повідомленнями, назріває новий конфлікт. У спірному місті Кіркук, що на півночі країни, розгорнуто тисячі військовослужбовців курдських загонів народної самооборони, і мешканці побоюються сутичок з іракськими військами, хоча Ірак заявив, що не слід сподіватися атаки.

«Деякі цивільні вийшли зі зброєю на вулиці міста», заявив місцевий журналіст Дара Саїд. У цей час місто Кіркук перебуває під контролем курдських органів влади, але претензії на нього висувають як центральнй уряд Іраку в Багдаді, так і регіональне курдське керівництво, яке знаходиться в місті Ербіль. Журналіст повідомив, що серед населення відчувається страх.

Курдські лідери кажуть, що іракські війська, підтримані частинами Сил народної мобілізації, які становлять велике бойове угруповання, створене з колишніх шиїтських частин міліції, зосередились на контрольованій іракцями території неподалік Кіркука, родовищ нафти і аеропорту.

Іракські лідери кажуть, що в них немає плану атакувати місто, але вони попросту закріплюють свій контроль, який вони вже мають над регіоном.

«Не буде війни проти наших громадян будь-де», повідомив у Twitter прем’єр-міністр Гейдар аль-Абаді у п’ятницю.

Однак, як заявив полковник курдських загонів народної самооборони Гемн Гассан Саліх, якщо іракські сили прийдуть на контрольовані курдами території, наші загони вважатимуть це актом агресії. Якщо вони прийдуть без запрошення, це буде ознакою війни, і нічим іншим», сказав він у п’ятницю у телефонному інтерв’ю зі своєї бази в Куркуку.

Іракські та курдські сили разом борються проти бойовиків «Ісламської держави. Очолена США коаліція висловила побоювання, що суперечки між Багдадом та Ербілем можуть відвернути увагу від спільної боротьби. Однак деякі солдати вважають, що протистояння – це лише маневр перед перерговорами для пошуків дипломатичної розв’язки.

Дивіться також: Унікальна історія про те, як мужність українців із Золочева врятувала життя майбутньому лауреату Нобелівської премії

XS
SM
MD
LG