Спеціальні потреби

Іракська влада видала ордери на арешти організаторів референдуму про незалежність Курдистану


Курди з національним прапором

В Іраку суд видав ордери на арешти кількох офіційних осіб, пов’язаних з недавнім референдумом щодо незалежності Курдистану.

Представник Верховної юридичної ради Іраку заявив, що суд видав ордери проти голови комісії щодо референдуму і двох його помічників за «порушення дійсного рішення суду, яке вважає голосування щодо незалежності недійсним.

25 вересня Верховний суд вирішив, що референдум порушуватиме іракське право, але організатори все-таки провели голосування.

Більшість іракських курдів взяли участь у незобов’язуючому референдумі в справі незалежності. Курдські лідери висловили надію, що це служитиме початком переговорів, але уряд у Багдаді рішуче відкинув голосування.

Іракський уряд відповів на результати референдуму розірванням зв’язків з Курдистаном і встановленням заборони на польоти до курдських аеропортів і з них. Водночас сусідні країни Туреччина та Іран погрозили закрити свої кордони для експорту нафти і запровадити санкції проти Курдистану.

Між курдами та іракським урядом існують багаторічні суперечки з приводу прибутків від продажу нафти і того, хто повинен контролювати головні міста в північному регіоні країни.

Дивіться також: Лісові пожежі у Каліфорнії спустошують славнозвісні виноробні регіони

Лісові пожежі у Каліфорнії спустошують славнозвісні виноробні регіони
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG