Спеціальні потреби

Впливовий шиїт каже, що в Іраку здатні розібратись із тероризмом без США


Муктада аль-Садр в оточенні охоронців в ході промови.

Радикальний лідер іракських шиїтів Муктада аль-Садр закликає війська США залишити Ірак. В протилежному випадку військові, за словами аль-Садра, зіткнуться із «спротивом».

Заява аль-Садри пролунала напередодні розгляду лідерами Іраку можливого подовження терміну військової присутності США в країні. Заява була оприлюднена на сайті шиїтського лідера. В ній він закликає американські війська «повернутись до родин, які нетерпляче чекають вашого повернення». За його словами іракці «будуть чинити запеклий спротив» доки американці не залишать країну.

Загони Муктади аль-Садра вели бойві дії проти американських військових до 2008-го року, коли він розпустив бойові частини та сфокусувався на політичній діяльності. Його Садристська партія відіграє провідну роль в коаліційному уряді прем’єр-міністра Нурі аль-Малікі.

Нещодавно Малікі та деякі його партнери по коаліції погодились провести перемовини зі США щодо надання американцям дозволу продовжити підготовку іракських збройних сил після 2011-го року, коли США мають вивести війська з Іраку. Аль-Садр виступив проти такої угоди.

У посланні до американських військових аль-Садр заявив: «Годі вашої окупації, терору та зловживань. Нам не потрібна ваша допомога. Ми можемо перемогти тероризм та досягти єдності».

Офіційні представники США та Іраку заявляли раніше, що іракські збройні сили здатні підтримувати безпеку всередині країни, проте потребують підготовки щодо використання важких озброєнь для захисту кордонів країни та територіальних вод.

XS
SM
MD
LG