Спеціальні потреби

ЗМІ розповіли про відправку "Іскандерів" до Калінінграду: це пояснюють страхом Кремля перед Гілларі Клінтон


Сучасні системи земля-земля "Іскандер" мають прибути до Калінінграду. На їх постановку на бойове чергування знадобляться лічені дні
Карл Більдт, екс-голова МЗС Швеції

Росія відправляє до Калініграду оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер", здатні нести ядерний заряд. Про це у п'ятницю повідомив ряд ЗМІ із посиланням на джерело в уряді Естонії. Відповідну інформацію оприлюднило і впливове британське видання The Guardian.

ОТРК "Іскандер" мають радіус ураження від 400 до 1000 км (залежно від моделі) і у разі розміщення у Калінінграді, могли б становити загрозу і військовим базам НАТО, і системі ПРО, відзначають на сайті аналітичного центру "Атлантична рада".
Інформація про відправку "Іскандерів" викликала занепокоєння у колишнього міністра закордонних справ Швеції, радника президента України Петра Порошенка, Карла Більдта.
"Сучасні системи земля-земля "Іскандер" мають прибути до Калінінграду. На їх постановку на бойове чергування знадобляться лічені дні", - твітує Більдт.
Кремль можливо вже ніколи не матиме справу із настільки слабкодухим президентом США
Джон Шиндлер, безпековий оглядач (США)
Останнім приниженням Обами з боку Путіна поспішив назвати відправку (досі не підтверджену офіційним Вашингтоном, чи Москвою - прим. ГА) "Іскандерів" до Калінінграда відомий безпековий оглядач Джон Шиндлер.
"Активація "Іскандер-М" у Калінінграді на захід від балтійських республік, справедливро розглядається, як крок, який дестабілізує весь східний фланг НАТО, який попри обіцянки Білого дому лишається вразливим до нападу Росії. Для Варшави та ряду інших столиць країн-членів НАТО, цей крок нагадує Балтійську версію Кубинської ракетної кризи", - пише Шиндлер у виданні Observer.
Кремль можливо вже ніколи не матиме справу із настільки слабкодухим президентом США, тому росіяни і намагаються максимально скористатись цим незаслужним геостратегічним дарунком

Про принципову важливість Балтійського регіону для США цього тижня писав відомий експерт з геополітики, колишній радник президента США Картера з питань нацбезпеки Збіґнєв Бжезінський.

"У свої останні місяці при владі, адміністрація Барака Обами має приватно повідомити Росії, що будь-яке вторгнення у Балтії призведе до війни. Треба ставити Москву перед фактом", - твітував відомий аналітик.

На думку Джона Шиндлера, відправка "Іскандерів" також може бути останнім шансом для Путіна пограти м'язами, адже наступний президент США, на відміну від чинного, матиме значно менше терпіння до російських провокацій.

"Кремль можливо вже ніколи не матиме справу із настільки слабкодухим президентом США, тому росіяни і намагаються максимально скористатись цим незаслужним геостратегічним дарунком, доки ще можуть", - міркує Шиндлер.

У п'ятницю державний секретар США Джон Керрі заявив, що дії Росії у Сирії мали би розслідуватись, як військові злочини

"Путін однозначно усвідомлює, що сприятлива для нього ситуація стрімко добігає кінця. Виборча кампанія підтримуваного Кремлем Трампа летить шкереберть, а значить Москві доведеться мати справу з розлюченою Гілларі Клінтон, яка добре знає, що Москва зробила все можливе, щоб не дати їй перемогти, використавши шпигунів, хакерів, залякування та зливи інформації. Якщо у чомусь Клінтони і сягнули верши то це у мистецтві помсти. Тому Путін і діє зараз", - пише Шиндлер.

"Іскандери", які запускають з пересувних платформ, рухаються низько над землею з високою швидкістю, маневрують та відстрілюють фальшиві цілі і здатні уникнути протиракетних систем у Польщі і точно вразити цілі, якими можуть бути як групи військ, так і системи перехоплення балістичних ракет.
У Пентагоні заявили про право американських пілотів на самооборону у разі небезпеки з боку С-300

"Іскандери" вже опинились у центрі міжнародного переляку у 2008-му році, коли тодішній президент Росії, а нині прем'єр міністр Дмитро Медведєв пообіцяв відправити "Іскандери" до Калінінграду у відповідь на плани США розгорнути у Польщі та Чехії системи перехоплення балістичних ракет (BSDM). Тоді у Росії віришили, що цілями американської системи у Європі стануть не ймовірні ракети з Ірану, а сама Російська Федерація.

Інформація про відправку "Іскандерів" до Калінінграду прозвучала на фоні загострення відносин між Росією та США.

У п'ятницю державний секретар США Джон Керрі заявив, що дії Росії у Сирії мали би розслідуватись, як військові злочини. Раніше Москва перекинула до країни зенітно-ракетні системи С-300, попередивши США, що їх може бути застосовано у разі ударів ВПС Америки по силах Асада. Після цього у Пентагоні заявили про право американських пілотів на самооборону у разі небезпеки з боку С-300. Також було призупинено дію угоди між Вашингтоном та Московою про утилізацію збройового плутонію.

Дивіться також: Хто зможе жорсткіше протистояти агресії Володимира Путіна - сперечалися кандидати у віце-президенти США на теледебатах

XS
SM
MD
LG