Спеціальні потреби

Палестинці передадуть ООН заяву в справі Палестинської держави


Палестинський президент Махмуд Аббас під час прес-конференції в столиці Босні і Герцеговини Сараєві

Палестинський президент Махмуд Аббас заявив, що заява в справі Палестинської держави буде передана генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну у вересні.

Аббас повідомив про це у вівторок у Сараєві на закінчення своїх відвідин Боснії і Герцеговини, де він чинив тиск на офіційних осіб, щоб вони підтримали бажання палестинців мати свою державу. Він запланував подорож до Лівану, де шукатиме навіть ще більшої підтримки для своєї ініціативи.

Боснія і Герцеговина є однієї з десяти непостійних членів Ради Безпеки ООН. Аббас заохочує членів ООН, щоб вони визнали Палестинську державу, що включала б Західний берег, сектор Газа і Східний Єрусалим – райони, які Ізраїль зайняв під час війни 1967 року.

В суботу канцелярія прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу назвала крок Аббаса «сподіваним, але жалюгідним». У заяві сказано, що Аббас, «як здається, вирішив уникати прямих переговорів».

Підтримувані США переговори між Ізраїлем і палестинцями зайшли в глухий кут у вересні минулого року після того, як закінчився мораторій на будівництво єврейських поселень на Західному березі. Палестинці виступають проти поселень на території, яка має бути частиною їх майбутньої держави.

У понеділок Ізраїль схвалив будівництво ще 277 жител у єврейському поселенні на окупованому Західному березі.

XS
SM
MD
LG