Спеціальні потреби

Джон Керрі затримався на Близькому Сході


Державний секретар США Джон Керрі відбув на Західний берег ріки Йордан, де проведе чергові переговори з палестинським президентом Махмудом Аббасом. Керрі продовжує свою місію човникову дипломатії, яка має на меті зрушити ізраїльсько-палестинські мирні переговори з мертвої точки.

У п’ятницю держсекретар США зустрівся в Аммані з головою палестинської делегації на переговорах Саїбом Ерекатом. Про зміст їх бесіди, яка проходила за кілька годин до планованого завершення візиту Керрі на Близький Схід і його поверення до Вашингтона, не повідомляється.

Візит держсекретаря продовжено після того, як американські посадовці зазначили, що ізраїльтяни і палестинці «значно» звузили свої розбіжності.

Проте сторони далі розходяться у поглядах щодо деталей поновлення діалогу, який зайшов у безвихідь у 2010 році з приводу будівництва Ізраїлем поселень на окупованих ним землях під час війни 1967 року.

Палестинці вимагають від Ізраїлю визнання і гарантування загальних кордонів майбутньої держави Палестина, перед тим як погодитися на відновлення переговорів. Ізраїль хоче почати переговори негайно, проте відмовляється від висунутих палестинцями умов.

Тим часом Білий дім повідомив, що президент Барак Обама провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, щоб переконати його продовжувати роботу з Керрі «для відновлення переговорів з палестинцями в самий найближчий час».
XS
SM
MD
LG