Спеціальні потреби

Розвідка Ізраїлю: уряд Сирії використовував хімічну зброю


Cирійські урядові війська використовували хімічну зброю проти повстанців, заявив у вівторок високопоставлений представник ізраїльської військової розвідки бригадний генерал Ітай Брун.

Виступаючи на конференції з питань безпеки, генерал Брун заявив, що він має фотографії вбитих повстанців з піною, що виходить з рота, і з звуженими зіницями, що є ознаками того, що смерть настала внаслідок отруєння токсичним газом.

«Наскільки я розумію, це є наслідком використання смертоносної хімічної зброї», - зазначив Брун у виступі, який транслювався по ізраїльському армійському радіо.

«Що це за речовина? Швидше за все, зарин», - зазначив Брун.

У березні сирійський уряд і повстанці звинуватили один одного у використанні хімічної зброї в районі міста Алеппо.

Тим часом, міністр оборони США Чак Гейґел, який перебуває з візитом в Ізраїлі, зазначив, що американська розвідка ще вивчає питання можливого використання хімічної зброї в Сирії.

ООН має намір відправити в Сирію власну команду експертів, які розслідуватимуть питання на місці. Кілька тижнів тому, сирійський уряд відкинув прохання генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна дозволити інспекторам прибути в країну. У понеділок генсек заявив, що в разі надання їм дозволу, експерти готові прибути в Сирію і, що вони вже здійснили ревну підготовчу роботу, основану на доступій їй інформації.

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG