Спеціальні потреби

Військове протистояння у Кот-д’Івуарі триває


Військове протистояння у Кот-д’Івуарі триває

Мешканці головного у Кот-д’Івуарі міста Абіджан готуються до насильницького протистояння між прихильниками конкуруючих президентів країни, у той час як міжнародна спільнота закликає сторони припинити напади на цивільне населення.

У неділю, вже четвертий день поспіль, очевидці повідомляють про спорадичний артилерійський вогонь в Абіджані, де повстанці планують вдатися до остаточного наступу, яким буде усунуто чинного президента Лорана Ґбаґбо.

Сили, які підтримують визнаного міжнародною громадськістю законного президента Алассана Уаттару, прибули в Абіджан у четвер, завершивши успішну наступальну операцію територією країни.

У виданій сьогодні заяві, державний секретар США Гілларі Клінтон закликала Ґбаґбо передати владу Уаттарі.

Сили, як Ґбаґбо, так і Уаттари, останнями днями звинувачують у вбивстві мирного населення. За даними Міжнародної Федерації Червоного хреста, у західному місті Двекве, яке вірні Уаттарі бійці захопили кілька днів тому, було вбито 800 людей.

Цю справу порушив у телефонній розмові у суботу з Уаттарою генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун. Уаттара відкинув звинувачення його сили у причетності до масового вбивства у Двекве.

XS
SM
MD
LG